BİZE HEMEN ULAŞIN : 0 532 111 30 30 _

FİA RENT A CAR

FİA RENT A CAR

       Günümüz dünyasının yaşam koşulları şahıslar ve özellikle firmalar için araç kiralamayı bir zorunluluk haline getirmiştir. Yüksek araç alım maliyetleri, yüksek kasko, sigorta ve bakım masrafları yerine uygun fiyatlar ile araç kiralayarak firmanızın ve ya şahsınızın araç ihtiyacını karşılamak mantıklı ve ekonomik bir çözümdür.

       Filosunda bulundurduğu devamlı yenilenen araçlar ile siz değerli müşterilerimize en kaliteli ve hızlı hizmeti sunmayı amaçlayan Fia Rent a Car, İzmir genelinde ve Ege Bölgesinde 7/24 hizmet vermektedir.

       Ekonomik, orta sınıf, lüks ve VIP araç ihtiyaçlarınızda her zaman size hizmet sunmak için genç ve dinamik kadromuz ile hazır bekliyoruz.

       Sizden gelen her talep bizim için değerlidir. Memnuniyetiniz için her geçen gün kendimizi biraz daha geliştirmek tek gayemiz.

       Fia Rent a Car...Hızlı, Kaliteli, Güvenilir...

       

Kiralama Süresi : En az kiralama süresi 24 saattir.

Sürücü Belgesi ve Yaş Alt Limiti : Başvurularda; 24 yaş ve 2 yıllık ehliyet, 

Depozit ( Kredi Kartı Kullanımı)


Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Bu kredi kartından, kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte 500 TL tutarında bir ön provizyon bloke edilebilir.

Kullanım ve Kilometre Limiti:


Kiralanan araçlarda kiralanan araca ve kiralama gün sayısına göre belirlenen kilometre sınırı mevcuttur ve araçlar sadece Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde kullanılabilir.

Trafik Cezaları:

Sözleşme süresince oluşabilecek her türlü trafik cezaları ve sorumluluk kiracıya aittir.

Sigorta:

Bütün araçlar T.C. yasaların öngördüğü Trafik Sigortası ve ayrıca Özel Kasko Sigortası ile sigortalanmıştır. Bahse konu sigorta şartlarının yerine getirilmemesi durumunda sorumluluk kiracıya aittir.

Sigorta Kapsamı Dışında Kalan Noktalar:

Alkollü veya uyuşturucu madde etkisinde olmak,
Belirlenen hız limitini aşmak,
Kaza esnasında aracı bulunduğu yerden hareket ettirmek,
Kaza tespit raporu, alkol raporu veya çalıntı raporu gibi sigorta kapsamında öncelikli resmi tutanak ve belgeleri almamak,

*Anahtar ve ruhsat taşınabilir eşya olmasından dolayı çalınması durumunda sigorta kapsamı dışında kalmaktadır.

*Kaza harici Lastik, Cam, Far hasarları isteğe bağlı olarak ekstra ücret karşılığında LCF sigortası ile teminat altına alınabilir.

Lütfen genel şartlar ve sigorta kapsamında daha detaylı bilgi almak için irtibata geçiniz.

Araç kiralama fiyatlarına hariç olan hizmet ve ürünler.

 

Yakıt:

Akaryakıt fiyatlarımıza dahil değildir, kiralama başlangıcında kontratta belirtilen seviyede teslim edilen yakıt kiralama sonunda aynı seviyede teslim alınır. Eksik veya boş depo benzin ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır.

Araçlarımızda benzin deposu ikaz ışığı yanmayacak şekilde bir miktar yakıt ile müşterilere teslim edilir, Dönüşte aracı bize teslim ederken içinde bulunan benzinin iadesi yapılmaz.

İlave Sürücü:

Ehliyetin gösterilmesi ve kiralama ön şartlarına uyması halinde ( depozit ön şartı hariç ) bir kontrata 2 sürücü herhangi bir ücret talep edilmeksizin yazılabilir, 2. sürücüden sonraki her bir sürücü için 5 TL/gün tutarında bir ücret talep edilir.

Bebek ve Çocuk Koltuğu:

Araçlara bebek ve çocuk koltuğu isteğe bağlı olarak ekstra ücret karşılığında sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.

Navigasyon Cihazı:

Araçlara navigasyon cihazı isteğe bağlı olarak ekstra ücret karşılığında sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.

Şehir Dışı Araç Teslimatı:

Teslimat yeri İzmir dışı bir il ise, bölgenin İzmir'e olan uzaklığına göre ek ücret talepedilir.

Kira Kontratında Değişiklik Talepleri:

Kiralama fiyatı ve verilen rezervasyon onayı başlangıçta anlaşılmış olan koşullara göre verilmiştir. Bu koşullarda talep edilebilecek bir değişikliği operasyonel olarak karşılayabilmenin mümkün olmadığı durumlarda ( aracın rezervasyonunun olması, bakım kilometresinin gelmesi vb.) bu talep karşılanamayabilir. Değişiklik talebi kabul edilmiş olsa dahi bu durum başta belirlenen fiyat hesaplamasını değiştireceği için ek bir ücret talep edilebilir veya erken dönüşlerde iade yapılamayabilir. Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını değiştirebilir. Kiralama süresinin uzatılması talebi, ilk uzatmada telefon ile alınır ve ücreti mail order ile tahsil edilirek onaylanır. Daha sonraki uzatma taleplerinde ise aracın ofislerimizden birisine getirilip kontrol ettirilmesi gerekmektedir.  

   * Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma/erken dönme)

    * Dönüş istasyonunun değişikliği

    * Araç grubu değişikliği

    * Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi

    * Saat Farkı


Kiralama süresi 24 saattir. 3 saatlik geç teslim için günlük kiralama bedelinin %20'si kadar bir tutar talep edilebilir.3 saati aşan durumlarda 1 günlük ücret tahsil edilir. Araç dönüşlerinde onay alınmaksızın yaşanan gecikmeler Sigortadan Yararlandırma Teminatının ( Tam veya Muafiyetli Kaza Sigortası ) devre dışı kalmasına yol açabilir.

Diğer Operasyonel Ekstralar:

Yolculuğunuz esnasında ihtiyaç olabileceğini düşündüğünüz hizmetleri rezervasyon sorumlularımıza iletmeniz halinde fiyat ve uygunluk durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Rezervasyon Şartları:

İnternet sitemiz aracılığıyla yapmış olduğunuz rezervasyonlar aşağıdaki şartlar ile geçerlidir:
Yapmış olduğunuz rezervasyon koşullarının değiştirilmesi talebi halinde ( dönüş tarihinin önce veya sonraya alınması, dönüş istasyonunun değişmesi, araç grubunun değiştirilmesi, kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi ) talep karşılanamayacağı gibi, karşılanması halinde de ek bir ücret talep edilmesi veya kiralama bedelinde bir indirim yapılamaması durumu ortaya çıkabilir.

Sitemizde görmüş olduğunuz tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Sigortası, KDV ve sınırsız kilometre kullanımı dahildir. Diğer ek hizmet ihtiyaçlarınız için fiyat Koşulları'nı okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Rezervasyon yoğunluğu olan dönemlerde araç kiralama bedelinin tamamı veya bir kısmı rezervasyon esnasında mail order veya hesaba havale yöntemlerinden birisi ile talep edilebilir. Rezervasyonun aracın teslim gün ve saatine 48 saat veya daha kısa bir süre kala iptal edilmek istenmesi halinde bir günlük kira bedelinden az olmamak kaydıyla toplam kiralama bedelinin %30'u araç rezervasyon bedeli olarak tahsil edilir ve geri kalan tutar iade edilir.

Kiralama esnasında kira kontratı imzalatılacaktır.

Sık yapılan bir uygulama olmamasına rağmen yapmış olduğunuz rezervasyondaki seçilen araç marka ve modeli eşdeğer bir araç ile değiştirilebilir.

Yolculuklarınızda bir sorun ile karşılaşılmaması için tüm tedbirler alınmış olmasına rağmen olası bir ihtiyaç halinde size bildirilecek olan irtibat telefonlarını arayınız.

Kesin rezervasyon yaptırmanızı takiben rezervasyon departmanımız tarafından aranacak veya bir mesaj alacaksınız. Ödemenizi, kredi kartınızdan mail order veya hesaba havale ile rezervasyon aşamasında veya aracı teslim alırken kredi kartı ile veya nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Kiralama bedelinin şirketiniz tarafına faturalamasını istiyorsanız Fatura bilgilerinizi bize ulaştırmanız halinde, muhasebe departmanımız konuyla ilgili şirketinizin ilgili kişileriyle temasa geçecektir.

Sitemizden yapmış olduğunuz rezervasyonlar Araç Kiralayabilme Şartları fiyat Koşulları ve site Kullanım Şartlarının tarafınızdan okunup kabul edilmesi halinde geçerlidir.

Fia Rent A Car sizler için en uygun araç kiralama firması.

İzmir FIA Rent A Car, Araç Kiralama Firması olarak müşterilerilerimize VIP hizmet vermekteyiz. İster İzmir’li olun, İzmir de ikamet edin, İster İzmir’e seyahat edin, FIA hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Seyahatinizi planlarken FIA merkezimize ulaşın. Havaalanında olacağınız tahmini saati, ülke içi ve yurtdışı seyahatlerinize göre terminal çıkışı yapacağınız iç veya dış hat terminal çıkışını bize bildiriniz. Uzun seyahatinizin sonuna İzmir içi yolculuğunuz içinde kiralık otomobiliniz, çıkış yaptığınız iç veya dış hatlar terminaline en yakın noktada İzmir içi yolculuğunuza hazır olacaktır.

Size tavsiyemiz eğer seyahatiniz çok acil bir seyahat olmamış ise mutlaka araç kiralama hizmetini önceden planlayın. İzmir’de araç ihtiyacınız var ise Havaalanında nasıl olsa kiralık araç bulurum diye uçağa binmeyin. Özellikle yoğun zamanlarda yani turizm mevsimlerinde havaalanındaki firmalardan temin edilecek araç miktarı çok çok azalmaktadır.

Beğenilen ve kiralamaya uygun marka ve model araçlar ya kiralanmış ya da çoktan rezerve edilmişlerdir.

Kendinizi kalabalık havaalanında üstelik sıkışık ve yorgun zamanınızda havaalanı araç kiralama firmalarındaki satış görevlileri ile tartışırken bulabilirsiniz.

Bu konuşmalar sonucunda da hem kullanabileceğiniz tipteki aracı bulmakta zorlanacaksınız hem de beğenmediğiniz bir araca çok çok yüksek bir kiralanma bedeli ödemek zorunda kalacaksınız.

Seyahatinizden önce FIA ile İzmir seyahatinizi planlayın. Kiralık otomobilinizi marka ve model olarak önceden belirleyin. Varış saatinizi ve terminal çıkışınızı belirtin. Ve üstelik çok uygun ve sürpriz olmayan fiyatlar ile otomobilinizi kiralayın.

İzmir seyahatinizin sonunda otomobilinizi havaalanına bırakabilir, araç teslimi ile ilgili de herhangi bir zaman kaybı yaşamadan, en ufak bir sıkıntı duymadan İzmir’den dönüşünüzü gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir FIA Rent A Car, her zaman ful kaskolu, bakımları tam ve zamanında yapılmış yeni model otomobiller ile hizmet vermektedir.

Smartien Internet Hizmetleri

Like what you see?

Close

Hit the buttons below to follow us, you won't regret it...